mapa serwisu login kontakt
Polski English

FAQ


zwiń wszystkie odpowiedzirozwiń wszystkie odpowiedzi

rejestracja on-line

Czy muszę się rejestrować i płacić, by pojechać na imprezę?

Tak, rejestracja obowiązuje wszystkich uczestników konferencji, również organizatorów, prelegentów i sponsorów. Pobyt w ośrodku wiąże się z zameldowaniem oraz określonymi kosztami, aczkolwiek te można zmniejszyć np. wybierając opcję posiłków bez noclegu.

Czy założenie konta w serwisie wystarczy, by wziąć udział w spotkaniu?

Zdecydowanie nie. Po aktywacji konta należy się zalogować oraz: Można też, choć nie trzeba, skorzystać z dodatkowych udogodnień, jak Edycja pokoju czy Wspólna podróż.

Czy aby mieć pewne miejsce na imprezie, wystarczy zarejestrować się na stronach dBConf?

Nie. Do pełni szczęścia trzeba jeszcze dokonać wpłaty/przelewu. Zapłata za uczestnictwo stanowi potwierdzenie i powoduje zarezerwowanie miejsca w ośrodku. Zwlekanie z zapłatą do ostatniej chwili podraża uczestnictwo, bo z upływem czasu maleją zniżki na akredytację.

Nie chcę podawać swoich danych po otwartym HTTP!

Rozumiemy to, dlatego udostępniliśmy możliwość Bezpiecznego logowania, w dziale Rejestracja, w kolumnie po prawej stronie.

Jak zgłosić kilka osób z jednego loginu? Po zalogowaniu widzę tylko jedną pustą Kartę Uczestnika!

Śmiało! Wypełnij ją, wpisując dane głównego uczestnika (np. siebie, jeśli jedziesz). Po wysłaniu formularza, na stronie Uczestnictwo, zamiast karty uczestnika zobaczysz listę dotychczas zgłoszonych i na niej będzie można dodawać kolejnych.

Co zrobić, jeśli osoby, które zgłaszałem z jednego (mojego) konta użytkownika, chcą same za siebie zapłacić, osobnymi przelewami?

Jeśli chcecie płacić osobno, powinniście założyć sobie odrębne konta w serwisie www.

Co wpisywać w polu Informacja u dołu Karty uczestnika?

Wszystko związane z rejestracją, co chciałbyś przekazać organizatorom, a nie mieści się w innych polach Karty uczestnika.
To jest tak: mamy do obsadzenia ponad setkę miejsc, a każdy uczestnik chciałby być traktowany w sposób szczególny. Nie sposób zapamiętać, kto i co napisał mailem lub powiedział komunikatorem. Jeśli zależy Ci na opcji, która nie mieści się w standardowych polach Karty uczestnika, napisz to w Informacji.
Podczas przydziału pokoi będziemy posługiwali się przede wszystkim wydrukami z bazy rejestracyjnej, pole Informacja jest zatem najlepszym interfejsem kontaktowym do organizatorów.

Czy jest możliwość wykupienia pobytu tylko na sobotę i niedzielę? Jeśli tak, jaka jest cena?

Tak, wystarczy w Karcie uczestnika wybrać wariant pobytu od soboty i opłacić pobyt zgodnie z cennikiem.

Jeśli teraz założę konto, zapłacę za pobyt, to czy później mogę dorejestrować do mojego konta jeszcze jedną osobę z którą chcę być w pokoju?

Nie wykluczamy takiego rozwiązania, ale zdecydowanie lepiej, jeśli osoba ta założy sobie osobne konto i po potwierdzeniu uczestnictwa połączycie się w Edycji Pokoju.

Rejestruję sam siebie, natomiast istnieje ryzyko, że nie będę mógł uczestniczyć w konferencji. Czy jest możliwość aby ktoś uczestniczył za mnie? Jak wygląda procedura od strony formalnej?

Raz wypełnioną Kartę uczestnika można edytować. Dlatego też nie ma przeciwwskazań, by zmienić imię i nazwisko na inne, jeśli tylko system rejestracji na to pozwala. Na około tydzień przed konferencją możliwość ta jest blokowana z uwagi na terminy zawarte w umowie z hotelem i wówczas nie można już nic zmienić.

sprawy organizacyjne

Nie mam jeszcze ukończonych 18 lat, ale już niewiele mi brakuje… Czy mogę się normalnie zapisać i zapłacić?

Tak, ale pamiętaj, że jesteś jednak nadal nieletni i powinieneś przebywać z opiekunem. Może być nim dowolny pełnoletni uczestnik dBConf, o ile formalnie weźmie odpowiedzialność za Twój przyjazd i pobyt, tzn. w praktyce nadstawi karku przy ewentualnych (odpukać!) zdarzeniach losowych. Odpowiedni formularz powinieneś wysłać opiekunowi z wypełnionej wcześniej Karty uczestnika, jeśli oczywiście wskazałeś jego nick.

Jestem niepełnoletni. Czy muszę przywozić pisemną zgodę rodzica?

Nie, taki dokument nic nie wnosi. Zadbaj natomiast, by Twój opiekun odesłał nam oświadczenie o opiece. Odpowiednią klikologię znajdziesz w swojej, wypełnionej wcześniej, Karcie uczestnika pod fieldsetem związanym z opieką, o ile:
 • zaznaczyłeś wcześniej, że jesteś niepełnoletni,
 • wskazałeś nick opiekuna.

Jak wygląda procedura (kolejność) łączenia osób w pokojach?

W pierwszej kolejności łączymy w pokojach tych wszystkich, którzy są z jednego konta. W drugiej tych, którzy się połączyli w Edycji pokoju. W przypadku niezdecydowanych, rzucamy kością.
Jeśli łączą się w Edycji Pokoju osoby, które mają jakieś towarzystwo zgłoszone z jednego konta, to łączą się całymi grupami.
W każdym przypadku, jeśli występuje stack overflow, bookujemy nadmiarowców w pokoju obok, a przy podziale staramy się (w miarę fizycznych możliwości pokojów) stosować pierwszeństwo dla zgłoszeń z jednego konta.

Jak wygląda sprawa dostępu do internetu?

Ośrodek zapewnia dostęp do internetu po WiFi o przepustowości 16Mbit dla wszystkich, jednak – jak to zwykle bywa – nie w każdym miejscu jest wystarczająco silny sygnał. Najlepszy jest wokół sal wykładowych i recepcji. Jeśli chodzi o zasięg sieci komórkowych, podczas pobytu odnotowaliśmy następujące parametry sieci:
 • T-mobile -> EDGE,
 • Play -> 3.5G (oraz prawdopodobnie LTE),
 • Orange -> 3G,
 • Plus -> 3G (oraz prawdopodobnie LTE).

Czy aby móc wziąć udział w spotkaniu i wynieść z niego sporo wiedzy, trzeba mieć już dobre pojęcie o bazach danych, czy też wystarczą dobre chęci i zapał?

„Dobre” to pojęcie subiektywne, każdy rozumie je trochę inaczej. Do uczestnictwa zachęcamy osoby o bardzo różnym stopniu zaawansowania, również początkujących. Choć pewnie nie wszystko będzie dla nich od razu zupełnie jasne i oczywiste, to najcenniejsze są przecież nawiązane kontakty, dzięki którym można stale podnosić poziom swojej wiedzy.

Jestem zainteresowany uczestnictwem w imprezie, jednak kilka wykładów wykracza poza moje zainteresowania – czy obecność na wszystkich wykładach jest obowiązkowa?

Nie, spotkanie jest całkowicie dobrowolne. Obecność nie jest obowiązkowa na żadnym z wykładów.

Czy podbijecie mi delegację?

Owszem, możemy to uczynić, jednak z prawnego punktu widzenia pieczątka na delegacji jest stwierdzeniem pobytu w określonym miejscu. Na naszej pieczątce nie ma adresu konferencji, jest tylko nazwa i adres organizatora. Dlatego sugerujemy, by o podbicie delegacji zwrócić się bezpośrednio do recepcji hotelu.

Co zrobić, jeśli nie chcę spać z osobami, które zgłaszałem z jednego (mojego) konta użytkownika?

Jeśli chcecie spać osobno, powinniście założyć sobie odrębne konta w serwisie www.

Czy dostęp do internetu będzie dodatkowo płatny?

Nie, dostęp ma być bezpłatny, na zasadzie hot-spotu.

Czy przewidujecie webcasty/podcasty video lub audio? Czy będziecie nagrywać wystąpienia?

Podobnie jak na innych naszych konferencjach, planujemy rejestrację i późniejsze udostępnienie prelekcji w internecie. Natomiast nie przewidujemy przekazu na żywo.

Dlaczego pełny cennik jest dostępny dopiero po zalogowaniu?

Założenie konta trwa krócej niż minutę i nic nie kosztuje, a osoby realnie zainteresowane uczestnictwem i tak zaczną właśnie od założenia konta.
Po drugie, nam pomaga to w badaniu rzeczywistego zainteresowania imprezą i prognozowaniu frekwencji, co jest istotne zwłaszcza w kontaktach z ośrodkiem.

W jakim języku będą prowadzone wykłady? Chodzi mi o te, które zostały wpisane po angielsku na listę wykładów.

Każda prelekcja będzie prowadzona w tym języku, w którym wpisaliśmy jej tytuł i abstrakt. Innymi słowy: abstrakt po angielsku oznacza prelekcję po angielsku, abstrakt po polsku - prelekcję po polsku.

Czy podczas spotkania będą przekazywane papierowe faktury VAT za uczestnictwo?

Zdecydowanie nie. Jeśli wyraziłeś zgodę na otrzymywanie faktur wyłącznie drogą elektroniczną, fakturę w PDF wysyłamy pod podany e-mail zaraz po otrzymaniu wpłaty. Jeśli nie wyraziłeś takiej zgody, faktura papierowa zostanie wysłana pocztą tradycyjną pod adres na niej wskazany.
Jeśli adres korespondencyjny jest inny, należy go zawrzeć w informacji dodatkowej formularza.

O której godzinie zaczynają się wykłady? Potrzebuje wiedzieć na którą godzinę trzeba przyjechać. Czy w niedziele będą również wykłady czy tylko obiad?

Dokładną agendę z godzinami prelekcji opublikujemy na 2-3 tygodnie przed konferencją. Tak, wykłady są również w niedzielę. Generalnie, najlepiej na bieżąco śledzić zmiany na stronie agendy.

W którym momencie odbywa się procedura łączenia w pokojach? Czy np. na dzień przed konferencją będę wiedział jaki pokój dostanę? Czy w dniu konferencji jak już przyjadę?

W przypadku, gdy są jeszcze miejsca, staramy się maksymalnie wydłużyć możliwość rejestracji. W związku z tym łączenie osób w pokojach odbywa się późno, czasami nawet w przeddzień imprezy.
Generalnie, informacja o numerze pokoju (o ile został już przydzielony) widnieje z prawej strony na liście zgłoszonych uczestników. Po przyjeździe do hotelu informację na ten temat posiadają organizatorzy oraz recepcja.

kwestie finansowe

Czy muszę się rejestrować i płacić, by pojechać na imprezę?

Tak, rejestracja obowiązuje wszystkich uczestników konferencji, również organizatorów, prelegentów i sponsorów. Pobyt w ośrodku wiąże się z zameldowaniem oraz określonymi kosztami, aczkolwiek te można zmniejszyć np. wybierając opcję posiłków bez noclegu.

Zarejestrowałem się na stronie 20 sierpnia. Rozumiem, że płacąc dziś (czyli wrześniu), obowiązuje mnie stara cena, prawda?

Niestety nie. Miejsce dla Ciebie rezerwujemy dopiero w momencie wpłaty, dlatego powinieneś przelać nam kwotę, która obowiązuje w dniu dokonywania przelewu.

Czy mogę przywieźć żonę, która nie jest zainteresowana wykładami i nie będzie w nich uczestniczyła? Jeśli tak, jaką kwotę powinna ona wpłacić?

Jeśli żona nie chce uczestniczyć w wykładach – nie będziemy w to ingerować. Nie jest to jednak podstawa do jakichkolwiek zniżek, należy żonę zarejestrować jak każdego innego uczestnika i opłacić miejsce w analogiczny sposób.

Wystąpił krytyczny wyjątek: wysłałem wpłatę, ale do tej pory nie widzę się na liście. Nie mogę się łączyć z innymi w Edycji pokoju ani Wspólnej Podróży. Pomocy!

To nie wyjątek. System bankingowy, którego używa PLUG, nie jest powiązany online z modułem rejestracji dBConf. Listę aktualizuje w tym roku bezpośrednio Skarbnik PLUG. Robi to raz na kilka dni, bo wpłat nie jest aż tyle, żeby trzeba było je klikać codziennie. Prosimy nie zasypywać organizatorów mailami, jeśli po dwóch, trzech dniach nadal nie ma Cię na liście.

Jak wyglądają koszta w sytuacji, gdybym chciał przyjechać na jeden dzień? Czy w takiej sytuacji wejście na jakikolwiek wykład jest płatne?

W takiej sytuacji wybierz wariant "posiłki bez noclegu". Nie natomiast możliwości uczestniczenia w konferencji bez posiłków.

Czy jest możliwość wykupienia pobytu tylko na sobotę i niedzielę? Jeśli tak, jaka jest cena?

Tak, wystarczy w Karcie uczestnika wybrać wariant pobytu od soboty i opłacić pobyt zgodnie z cennikiem.

Czy dostęp do internetu będzie dodatkowo płatny?

Nie, dostęp ma być bezpłatny, na zasadzie hot-spotu.

Mam blisko na imprezę. Czy mogę przyjechać na same wykłady, nie płacąc za pobyt lub płacąc mniej?

Tak, możesz wybrać wariant posiłków bez noclegu, ale pamiętaj, że konferencja co roku trwa non-stop i wiele się dzieje poza oficjalną agendą, więc nawet mieszkając blisko warto nocować w hotelu. Zyskuje się wiele, bo ta impreza to nie tylko prelekcje. Co więc jeszcze? Trzeba być, by wiedzieć. Dlatego dobra rada: zaryzykuj, przyjedź, a przy wyjeździe w niedzielę już będziesz wiedział, czy było warto :)

Chcę fakturę, bo płaci za mnie firma. Co mam zrobić?

Załóż sobie konto, wypełnij Kartę uczestnika, przeczytaj uważnie Cennik, a następnie wypełnij formularz proformy. Dokument otrzymasz od razu, bo proformy generujemy automagicznie. Po otrzymaniu wpłaty wystawiamy pełną fakturę, w razie potrzeby drukujemy i wysyłamy pod wskazany adres.

Wystawicie mi fakturę?

Oczywiście! W tym celu wypełnij formularz danych do faktury, z którego automatycznie generowana jest proforma i wysyłana pod wskazany adres e-mail.

Jak, gdzie i kiedy otrzymam fakturę?

Faktury wystawia firma dgnet.pl po otrzymaniu wpłaty i z datą księgowania środków na konto. Po wystawieniu, faktura taka zostanie wysłana od razu e-mailem na adres podany w formularzu. Jeśli nie zgodzisz się na drogę wyłącznie elektroniczną, wyślemy Ci również fakturę papierową, ale prosimy, byś traktował to rozwiązanie jako ostateczność.
Faktury proforma od razu po wypełnieniu tego formularza wysyłane są pod wskazany w nim adres e-mail.

Jadę indywidualnie, nie chcę faktury. Na które konto powinienem przekazać opłatę?

Na konto PLUG (szczegóły tutaj).

Zarejestrowałem się i opłaciłem kwotę dla uczestnika bez faktury. Dziś okazało się, że mój pracodawca może zwrócić mi koszty konferencji, a więc chciałbym otrzymać fakturę. Jak formalnie powinienem rozwiązać ten problem? Czy powinienem dopłacić? Jeśli tak, to do jakiej kwoty?

Dopłaty nie wchodzą w grę, kiedy następuje zmiana podmiotu obsługującego uczestnika – a w tym przypadku tak właśnie będzie.
Wyjście jest tylko jedno: po pierwsze wypełnij formularz Dane do faktury. Po drugie zadbaj, by pracodawca przelał pełną kwotę (a nie różnicę) na konto dla fakturowców, według ceny obowiązującej w dniu dokonywania przelewu.
Po otrzymaniu wpłaty na konto firmowe, uruchomimy zwrot całości opłaty przekazanej wcześniej na konto PLUG.

Czy mogę zapłacić za uczestnika zalogowanego na innym koncie?

Nie preferujemy takiego rozwiązania, bo przy ponad setce uczestników łatwo o pomyłkę. Jeśli chcesz zapłacić za kilka osób, najlepiej gdyby były one zgłoszone z jednego, wspólnego konta. Nie możemy oczywiście wykluczyć takiego rozwiązania, natomiast bardzo prosimy o traktowanie go jako skrajnej ostateczności i poprzedzenie mailem do organizatorów, że taka sytuacja zaistnieje.

Jestem członkiem pewnego koła naukowego i mój wyjazd będzie finansowany z kasy koła na podstawie faktury. Czy w takim wypadku, muszę wybrać opcję, że „delegowany z firmy” czy mogę np. „indywidualny niezrzeszony”?

Jeśli występuje potrzeba wystawienia faktury VAT, niezależnie od rodzaju podmiotu który będzie jej płatnikiem, musimy ją przeprocesować przesz naszą firmę fakturującą. Stąd w takim przypadku należy wybrać opcję „delegowany przez firmy” i innej możliwości niestety nie ma.

Czy mogę na jednym przelewie opłacić pobyt dwóch osób? Czy trzeba to jakoś specjalnie opisać?

Tak, o ile osoby te zostały zgłoszone z tego samego loginu. W tytule przelewu prosimy podać imiona i nazwiska osób, za które dokonywana jest opłata.

Czy kwota podana przez kalkulator jest całkowitą ceną za imprezę wraz z noclegami, czy może są jeszcze jakieś koszty ukryte? Cena wydaje mi się podejrzanie niska ;)

Ceny wyliczone przez kalkulator są ostatecznymi cenami - poza nimi nie ma żadnych dodatkowych kosztów. Oczywiście dana cena obowiązuje wyłącznie w konkretnym przedziale czasowym. Jeśli się spóźnisz, upomnimy się o dopłatę.

Jeśli wpłacę pieniądze i coś mi wypadnie że nie będę mógł być na konferencji, czy jest możliwość zwrotu pieniędzy?

Tak, przy czym w zależności od terminu zgłoszenia rezygnacji, zwrotowi podlega:
 • 100% do 30 września 2014 r. włącznie,
 • 50% od 1 do 10 października 2014 r.
 • 0% po 10 października 2014 r.
Rezygnację należy zgłosić e-mailem na adres organizatorów.

Chcielibyśmy zgłosić do konferencji czterech uczestników. Czy istnieje możliwość grupowego zgłoszenia? Jeśli tak, to czy jest również możliwość wynegocjowania niższych cen lub lepszych warunków niż te, które obowiązują w cenniku?

Owszem, istnieje możliwość grupowego zgłoszenia - z jednego konta można zgłosić wszystkich uczestników i będą oni mieli pierwszeństwo do wspólnego pokoju. Szczerzej o takim rozwiązaniu można przeczytać w odpowiedziach do podobnych pytań.
Jeśli chodzi o dodatkowe zniżki - są firmy, które wykupują po kilkanaście miejsc bez względu na cenę, więc jak co roku może się okazać, że jednak miejsca nie wystarczy dla wszystkich. Dlatego też - jeśli jesteście naprawdę zainteresowani - proponujemy skorzystać z obecnie obowiązującej zniżki na akredytację i ją potraktować jako promocję dla grupy (wedle zasady niełączenia promocji).
Staramy się oferować najlepsze możliwe warunki cenowe, zważywszy to, co uczestnik otrzymuje w zamian (pełne wyżywienie, noclegi, starter-packi, prelekcje, etc...), stąd kolejnych zniżek do raz już obniżonych cen nie jesteśmy w stanie zaoferować.

zakwaterowanie i pobyt

Jakie są ilości miejsc w pokojach?

W tym sezonie pokoje są jedno-, dwu-, trzy- i czteroosobowe, przy czym pokoje o wyższym standardzie, tzn. z kategorią ***+ są wyłącznie jedno- i dwuosobowe.

Jak wygląda procedura (kolejność) łączenia osób w pokojach?

W pierwszej kolejności łączymy w pokojach tych wszystkich, którzy są z jednego konta. W drugiej tych, którzy się połączyli w Edycji pokoju. W przypadku niezdecydowanych, rzucamy kością.
Jeśli łączą się w Edycji Pokoju osoby, które mają jakieś towarzystwo zgłoszone z jednego konta, to łączą się całymi grupami.
W każdym przypadku, jeśli występuje stack overflow, bookujemy nadmiarowców w pokoju obok, a przy podziale staramy się (w miarę fizycznych możliwości pokojów) stosować pierwszeństwo dla zgłoszeń z jednego konta.

Jakie są możliwości wyboru pokojów? Czy są jakieś bungalowy?

W tym roku do wyboru są pokoje ** i ***+, czytaj: dwugwiazdkowe i trzy-gwiazdki-plus. Nie ma natomiast bungalowów.

Chciałbym mieć dwuosobowy pokój wraz z moim partnerem/partnerką, bo nie przepadamy za towarzystwem nocnym ;) Nie widzę jednak stosownej ornitologii na formularzu, by móc to dosadnie wyrazić.

Są dwa wyjścia.
 1. Jeśli partnerce nie zależy na korzyściach płynących z osobnej rejestracji, zgłoś ją jako drugiego uczestnika z Twojego konta. W Kartach uczestnika, w polu Informacja wpiszcie, że chcecie pokój na wyłączność. Uwaga! W tej opcji trzeba również posłać wspólny przelew.
 2. Jeśli macie osobne konta, połączcie się w Edycji pokoju a w Kartach uczestnika, w polu Informacja wpiszcie, że chcecie pokój na wyłączność.

Wystąpił krytyczny wyjątek: wysłałem wpłatę, ale do tej pory nie widzę się na liście. Nie mogę się łączyć z innymi w Edycji pokoju ani Wspólnej Podróży. Pomocy!

To nie wyjątek. System bankingowy, którego używa PLUG, nie jest powiązany online z modułem rejestracji dBConf. Listę aktualizuje w tym roku bezpośrednio Skarbnik PLUG. Robi to raz na kilka dni, bo wpłat nie jest aż tyle, żeby trzeba było je klikać codziennie. Prosimy nie zasypywać organizatorów mailami, jeśli po dwóch, trzech dniach nadal nie ma Cię na liście.

Czy mógłbym mieć cały pokój dla siebie? Z powodów osobistych nie przepadam za towarzystwem w nocy.

Tak, w tym celu na Karcie uczestnika zaznacz opcję "zamawiam pokój na wyłączność". Opcja ta jest dodatkowo płatna - szczegóły w Cenniku.

W którym momencie odbywa się procedura łączenia w pokojach? Czy np. na dzień przed konferencją będę wiedział jaki pokój dostanę? Czy w dniu konferencji jak już przyjadę?

W przypadku, gdy są jeszcze miejsca, staramy się maksymalnie wydłużyć możliwość rejestracji. W związku z tym łączenie osób w pokojach odbywa się późno, czasami nawet w przeddzień imprezy.
Generalnie, informacja o numerze pokoju (o ile został już przydzielony) widnieje z prawej strony na liście zgłoszonych uczestników. Po przyjeździe do hotelu informację na ten temat posiadają organizatorzy oraz recepcja.

Jaka jest różnica miedzy pokojem ***+ a **?

Różnice między kategorią trzy- a dwugwiazdkową zawiera tabela - załącznik do Rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki z dnia 16 listopada 2011 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie. W hotelu "Orle Gniazdo" pokoje o kategorii ***+ są gruntownie wyremontowane, w odróżnieniu od pokojów ** (klasa ekonomiczna).

Wiem skądinąd, że hotel Orle Gniazdo ma dosyć sporo pokojów jednoosobowych. Czy może się zdarzyć, że pomimo, iż nie zamawiałem takiego pokoju, dostanę go bez dodatkowej opłaty?

Owszem, może się tak okazać, jednak dopiero dodatkowa opłata pozwala Ci mieć całkowitą pewność zakwaterowania we własnych czterech ścianach.
Zaloguj się by zadać pytanie.

rejestracja


Załóż konto, by móc korzystać z pełnej funkcjonalności serwisu. To nie to samo, co zgłoszenie uczestnictwa.

Jeśli masz już konto, zaloguj się.


zalogowanych użytkowników: 0
odwiedzających gości: 3

Sponsorzy


Selleo Microsoft mysql.com Compendium Zostań Sponsorem!

Patroni Medialni


Siódmy
OSWorld
php.pl
webmastah.pl
Linux Magazine
4programmers
Kariera Plus

Ta strona wykorzystuje cookie sesyjne w celu identyfikacji użytkowników serwisu. Szczegóły na ten temat zawiera Polityka prywatności i plików cookie.
wyk. D. Grzesista, dgnet.pl; wersja z 2016.04.19