mapa serwisu login kontakt
Polski English

Agenda

pobierz w iCal pobierz

piątek, 24.10.2014 r.

15:00 - 17:00 opcjonalny obiad
Rozpoczynamy ciepłym posiłkiem, tak aby wszyscy, którzy zamówili obiad w piątek, mogli z niego skorzystać jeszcze przed prelekcjami.
16:00 - 20:00 rejestracja uczestników
Przyjmowanie gości oraz wydawanie starter-packów rozpoczniemy o godzinie 16:00 i potrwa ono aż do kolacji.
Stoisko uruchomimy ponownie w sobotę między śniadaniem a obiadem dla tych wszystkich, którzy nie zdążyli zarejestrować się w piątek oraz dla osób przyjeżdżających w sobotę.
17:00 - 18:00 Marcin Stachniuk: Zarządzanie zmianami w schemacie relacyjnych baz danychprelekcja w języku polskim
E
W dzisiejszych czasach dąży się do maksymalnej automatyzacji wszelakich procesów związanych z wytwarzaniem oprogramowania. Mamy systemy budujące nasz projekt, po każdej zmianie wprowadzonej do kodu. Mamy skrypty, które automatyzują czynności, które robiliśmy kiedyś wcześniej, Dążymy do Continous Delivery, aby jednym przyciskiem móc szybko wprowadzać zmiany w produkcyjnym środowisku. Co jednak w przypadku, gdy musimy wspierać różne systemy bazodanowe, albo móc wykonać dawno nie robioną aktualizację oprogramowania u naszego klienta? Jak radzić sobie ze zmianami w bazie danych? Jak zarządzać tymi zmianami? Na te pytania będę się starał odpowiedzieć w mojej prezentacji. Jako przykład zostanie przedstawiony projekt liquibase http://www.liquibase.org/ który jest swoistym repozytorium kodu dla bazy danych. Będzie również porównanie innych tego typu systemów.
18:00 - 18:45 Michał Mackiewicz: MongoDB w aplikacjach lokalizacyjnychprelekcja w języku polskim
E
Rosnąca popularność aplikacji wykorzystujących dane lokalizacyjne napędza postęp w technologiach bazodanowych dostosowanych do specyfiki takich danych. Możliwość szybkiego przeszukiwania obiektów pod kątem ich lokalizacji i relacji przestrzennych jest już standardem (lub dostępnym rozszerzeniem) w większości silników SQLowych. Czasem jednak relacyjna baza danych nie jest tym, co najlepiej pasuje do tworzonej aplikacji. Czy oznacza to, że trzeba rezygnować z funkcji geoprzestrzennych? Nie! Począwszy od wersji 2.4, MongoDB posiada bardzo dobre wsparcie dla tego typu danych. Prezentacja ma na celu ich przybliżenie.
19:00 - 20:00 Adrian Najczuk: Single Source of Lie - metodologia Data Vault w oparciu o OpenSourceprelekcja w języku polskim
E
Data Vault jest metodologią rozwoju hurtowni danych opartą o architekturę "hub and spoke". To hybryda podejścia do projektowania Inmona i Kimballa, która daje dużą elastyczność i przysparza mniej kłopotów kiedy trzeba przebudować istniejące Data Marts'y. Omówiona zostanie idea i przedstawione przykłady z wykorzystaniem technologii OpenSource.
20:00 - 21:00 kolacja
21:00 - 00:00 gra
E
Luxus z BoBsoNem przygotowali dla Was ciekawą grę komputerową na piątkowy wieczór, w sali E. Warto zajrzeć!

sobota, 25.10.2014 r.

09:00 - 10:00 śniadanie
10:00 - 11:00 Marcin Szałowicz: MySQL Workbench - right tool for MySQL data management and administrationprelekcja w języku polskim
E
Przedstawienie administracyjnej części MySQL Workbench i zaznajomienie użytkowników z głównymi funkcjami programu. Monitorowanie serwera, dostosowywanie ustawień, modelowanie bazy danych.
11:15 - 12:15 Paweł Potasiński, Grzegorz Stolecki: Nowoczesna architektura dla analityki wg Microsoftprelekcja w języku polskim
E
Tradycyjne korporacyjne hurtownie danych są obecne na rynku od dłuższego czasu i nadal nie zamierzają odejść w niepamięć. Jednakże, dzięki powstaniu innowacyjnych usług i rozwiązań opartych o Hadoop, takich jak HDInsight (Hadoop w chmurze), świat zyskał nowe, praktycznie nieograniczone możliwości analizowania danych dowolnego typu i rozmiaru. Celem prezentacji będzie zademonstrowanie nowoczesnej platformy informacyjnej Microsoft - przeprowadzenie uczestników prelekcji przez procesy integracji i analizy danych - od momentu uzyskania dostępu do danych, aż do momentu wizualizacji danych w narzędziach przeznaczonych dla analityków.
12:30 - 13:30 Karol Chlasta: Analityka biznesowa “prawie” w czasie rzeczywistym...prelekcja w języku polskim
E
Prelekcja obejmie przedstawienie współczesnych koncepcji i technologii wspierających analitykę biznesową, wdrożonych w pewnym międzynarodowym banku inwestycyjnym. Przedstawię czym jest IBM Cognos i ParAccel Analytic Platform, oraz podzielę się doświadczeniami związanymi z wprowadzeniem dodatkowego silnika agregującego dane dla jednej z hurtowni, którą wspieramy jako globalna jednostka do spraw rozwoju analityki biznesowej w tym banku.
13:30 - 14:30 obiad
Obiad potrwa godzinę, a po nim pół godziny wolnego -- dla amatorów świeżego powietrza tudzież poobiedniej siesty.
15:00 - 16:30 Filip Rembiałkowski: Skalowanie PostgreSQLprelekcja w języku polskim
E

Będę opowiadał o metodach skalowania serwera PostgreSQL, w dwóch podstawowych aspektach:

  • skalowanie pionowe, czyli poprzez rozbudowę i optymalizację zasobów serwera
  • skalowanie poziome, czyli poprzez dokładanie kolejnych serwerów i dystrybucję danych
16:30 - 17:30 Kamil Stawiarski: Oracle Exadata - ściema czy magia. Czyli trochę prozą a wierszem trochę o sprzęcie nie za darmochę.prelekcja w języku polskim
E
Zmrok wieczorny - admin siwy, przy ekranie tworzy dziwy. Nos jak joystic, okulary, Coś skryptuje ramol stary. Snuje kody niestworzone, SQLe zagnieżdzone. Kierowniki spać nie dają, Bazę danych wyzywają, Dyrektory i zarządy Wyrażają swe osądy. Zwada - wszak nic to nowego – Środowiska brak zapasowego. Tu wsłuchajcie uszy swoje: Siądźcie społem adminowie, programiści, I wy - w Wyroczni bracia nowi… I spróbujcie nie rozmyślać : „Zaraz się to wszystko wypier****”
17:30 - 18:30 Michał Białecki, Jacek Rafalak: DB2 - serce unikalnej technologiiprelekcja w języku polskim
E
Prezentacja pokazuję unikalność oraz bogactwo możliwości technologii DB2 na platformę "IBM System z" ze szczególnym uwzględnieniem nowej wersji DB2 11 oraz technologii Hadoop, akceleratora IDAA, Json czy Big Data.
Jednak DB2 to nie tylko mainframe. Krótka charakterystyka bazy danych DB2 na platformach Linux/Unix/Windows.
W trakcie prezentacji nie zabraknie także informacji o stowarzyszeniu "Polska Grupa Użytkowników DB2".
  • osiągnięcia oraz doświadczenia,
  • cele statutowe.
18:30 - 19:30 Kamil Kozieł: Admin i programista w jednym spali domu. O porozumieniu ponad podziałami, czyli rola menedżeraprelekcja w języku polskim
E
Jedni muszą mieć na wszystko twardy dowód, drugim po prostu musi się chcieć. Jedni myślą, że „oni” żyją w ciągłym chaosie i nic nie robią. Drudzy myślą, że „tamci” nie potrafią przygotować nawet dobrej kawy, a o dobrym kodzie nie wspominając.
To nie jest tak, że admin z programistą nie potrafią się dogadać. Najczęściej po prostu nie chcą. To nie jest tak, że nie mogą zrozumieć swojej roli. Zazwyczaj tylko nie mają na to ochoty. Fakty są jednak takie, że biznes, w którym za sprawą dziwnego zbiegu okoliczności jeden z drugim muszą się odnaleźć, na tych niedogodnościach nieco traci.
W obliczu nadchodzącej tragedii zarząd firmy wpada na genialny pomysł! Wyślemy tam menedżera! On to wszystko naprawi! W sumie to przecież nie rozumie ani jednych, ani drugich, ale przecież MUSI to wszystko poskładać… Jakoś na pewno.
19:30 - 23:30 kolacja przy grillu
W zależności od warunków pogodowych, grill odbędzie się na zewnątrz albo wewnątrz hotelu (posiłki grillowe mogą być serwowane również na jadalni). Prosimy zaopatrzyć się w ciepłe ubrania, jak na koniec października przystało ;)

niedziela, 26.10.2014 r.

09:00 - 10:00 śniadanie
10:00 - 13:00 Filip Rembiałkowski: Warsztaty z PostgreSQL (warsztat)prelekcja w języku polskim
E
Zastosujemy niektóre z rozwiązań omawianych na prelekcji "Skalowanie PostgreSQL". Zajmiemy się m. in. replikacją. Masz problem z PostgreSQL? Przynieś go na warsztat! Rozwiążemy go wspólnie.
13:00 - 14:00 opcjonalny obiad
13:00 - 14:30 wymeldowanie i zakończenie konferencji

prelegenci


Michał Białecki

Karol Chlasta

Kamil Kozieł

Michał Mackiewicz

Adrian Najczuk

Paweł Potasiński

Jacek Rafalak

Filip Rembiałkowski

Marcin Stachniuk

Kamil Stawiarski

Grzegorz Stolecki

Marcin Szałowicz

rejestracja


Załóż konto, by móc korzystać z pełnej funkcjonalności serwisu. To nie to samo, co zgłoszenie uczestnictwa.

Jeśli masz już konto, zaloguj się.


zalogowanych użytkowników: 0
odwiedzających gości: 3

Sponsorzy


Selleo Microsoft mysql.com Compendium Zostań Sponsorem!

Patroni Medialni


Siódmy
OSWorld
php.pl
webmastah.pl
Linux Magazine
4programmers
Kariera Plus

Ta strona wykorzystuje cookie sesyjne w celu identyfikacji użytkowników serwisu. Szczegóły na ten temat zawiera Polityka prywatności i plików cookie.
wyk. D. Grzesista, dgnet.pl; wersja z 2016.04.19